Technolgia


Piec wolnostojący Quadro 2
Piec wolnostojący Quadro 2


Bogate doświadczenia gwarantują nowoczesne technologie materiałowe.



Żeliwo stosowane do produkcji pieców, dzięki odpowiednim testom oraz sposobie przetwarzania surowca, jest gwarantem najwyższej jakości, każdy z producentów pilnie strzeże własnych receptur prowadzących do otrzymania tego wyjątkowego stopu.

Niektórzy z nich twierdzą, że ich żeliwo jest wykorzystywane także do innych celów jak np. do produkcji części samochodowych, narażonych na częste skoki temperatury o bardzo dużej amplitudzie. Receptura jest tak starannie dopracowana, a proces technologiczny tak sprawny, że materiał nie pęka, nie odkształca się oraz nie przepala w ekstremalnych warunkach fizycznych, a piec doskonale i sprawnie akumuluje ciepło, oddając je równomiernie i powoli przez wiele godzin.

Testowana i badana laboratoryjnie jest również stal wykorzystywana do produkcji pieców. Otrzymywana jest z rud żelaza wydobywanych w rejonach, gdzie są najlepsze i najczystsze złoża. Piece wykonane ze stali zdecydowanie szybciej się nagrzewają, jednak nie akumulują ciepła. Właściwości stali, szczególnie dobra wytrzymałość na zginanie oraz podatność na obróbkę plastyczną i termiczną ułatwia produkcję i konserwację urządzenia.

Kilkudziesięcioletnie doświadczenia gwarantują nie tylko doskonałą technologię materiałową, ale także konstrukcyjną. Badania laboratoryjne doprowadziły do powstania dwóch typów rozwiązań grzewczych pieców: radiacyjnego oraz konwekcyjnego. Oba rozwiązania stosuje się naprzemiennie w zależności od rodzaju wykorzystanych materiałów oraz przeznaczenia zastosowań. W wielu modelach istnieje możliwość podpięcia pieca pod grawitacyjny obieg grzewczy, czy też zastosowanie rozwiązania z płaszczem wodnym.