Skandynawskie piece


Piec wolnostojący Quadro 3
Piec wolnostojący Quadro 3

Zwiedzając Skandynawię nie sposób nie zwrócić uwagi na wyjątkowe wzornictwo i unikalny styl tych regionów. Przejawia się on w każdej branży, szczególnie silny jest w branży grzewczej, gdyż jest ściśle powiązany z warunkami klimatycznymi tych rejonów.
Tym sposobem piece i kominki ze Skandynawii wyróżniają się na tle produktów z całego świata.Piec jest inwestycją długoterminową, dlatego też kupujący w momencie podejmowania decyzji powinien być świadomy wyboru najlepszych materiałów i technologii, niezawodności konstrukcji i oczywiście odpowiedniego doboru względem własnych potrzeb.

ROK 1853


Rozwiązania Skandynawów są oparte na najlepszych technologiach grzewczych. Różnorodność stosowanych materiałów - zarówno tradycyjne rozwiązania stalowe, żeliwne, stalowo-żeliwne, jak i także te wykorzystujące takie materiały jak steatyt (kamień mydlany, zwany także wulkanicznym - posiada unikalne własności akumulacji ciepła), czy ceramika (wzmacniana emalią mineralną jest odporna na uszkodzenia mechaniczne) - to efekt ponad 150 lat doświadczeń i eksperymentów, mających na celu dostarczanie klientom produktów niezawodnych i trwałych.
Bardzo ważny dla całej branży grzewczej był rok 1853, wtedy to bowiem powstały dwie najstarsze fabryki żeliwnych pieców kominkowych, w Danii - Morso oraz w Norwegii - Jotul. Stalowe urządzenia wolnostojące zaczęto produkować w wieku XX. W tym okresie powstały takie marki jak: Jydepejsen, Westfire, Lotus, Scan, Rais, Verde Ovne czy też Tulikivi.