Projektanci


Piec wolnostojący Orion
Piec wolnostojący Orion


Warto dodać, że wzornictwo pieców skandynawskich jest tak oryginalne i łatwo rozpoznawalne ponieważ producenci z tych krajów, zwykle wybierają do współpracy już na etapie konceptu uznanych światowej klasy dizajnerów.Często są to projektanci, architekci, także całe zespoły projektowe, które na europejskie wzornictwo przemysłowe miały niemały wpływ.

Wśród nich można wymienić takie postaci jak: Kaare Klint (który zaprojektował m.in. słynne Safari Chair w 1933r. - krzesło które stało się symbolem duńskiego dizajnu), Constantin Sorensen, Acton Bjorn, Sigvard Bernadotte, Knud Holscher, Hunt & Levien and Studio Levien i inni. Dzięki dbałości o najmniejszy szczegół, kreatywności i zaangażowaniu piece zdobywają najwyższe wyróżnienia na najważniejszych imprezach wzorniczych i dizajnerskich świata oraz są wyznacznikiem nowych trendów skandynawskiego wzornictwa przemysłowego.

Podsumowując - warto wybrać się na Półwysep Skandynawski, żeby poznać jego piękno, doświadczyć jego niezwykłości, ogrzać dłonie przy wspaniałym kominku. Jeśli jednak, z różnych względów, podróż na Północ nie jest możliwa, warto taki skandynawski piec nabyć, aby później, przy blasku palonego drewna, cieszyć się chwilą...